Nakładki na materac – czy warto?

Nakładka na materac jest produktem, którego zakup powinno się rozważyć, jeżeli zakupiony produkt nie do końca spełnia nasze wymagania oraz wtedy, gdy spełnia, ale chcemy bardziej zabezpieczyć go przed zabrudzeniami.

Rodzaje nakładek

Nakładki na materac mogą być wykonane z różnych materiałów. Z maty kokosowej, z maty lateksowej, z materiału temoelastycznego, z bawełny albo z mieszanki bawełny, poliestru i poliuretanu. W zależności od materiału pełnią funkcje utwardzające, zmiękczające albo po prostu chronią materace przed wilgocią i zabrudzeniami.

Utwardzające, zmiękczające, termoelastyczne

Nakładki utwardzające mogą bardzo pomóc, jeśli okaże się, że zakupiony przez nas materac okazał się jednak zbyt miękki i co rano budzimy się obolali. Jeżeli nie ma możliwości wymiany produktu na twardszy, można poprawić komfort spania i wypoczynku poprzez zakupienie, na przykład, dwustronnej kokosowej nakładki utwardzającej, która wykonana jest z masy kokosowej, która połączona jest z lateksem. Dzięki temu oprócz twardości zyskujemy również elastyczność. Wysokość takiej nakładki wraz z pokrowcem to około 2,5 cm.

Może się też okazać, że pomimo tego, iż sprawdziliśmy materac pod względem twardości, w praktyce jest on dla nas zbyt miękki, powoduje drętwienie, bóle mięśni i komforcie spania w tej sytuacji nie może być mowy. Rozwiązaniem może okazać się zmiękczająca nakładka lateksowa. Wykonana jest z pianki lateksowej i idealnie dopasowuje się do ciała podczas snu i wypoczynku. Nakładka posiada otwory w piance, które ułatwiają wentylację. Posiada właściwości antyalergiczne oraz antygrzybiczne. Wysokość nakładki to około 3-4cm. Nakładki wykonane z lateksu cechuje też duża trwałość. Trzeba jedynie pamiętać, że jak mamy nietypowy wymiar materaca jak tutaj to należy dobrze dobrać rozmiar nakładki.

Jeżeli ktoś zmuszony jest dużo czasu spędzać w łóżku, do poprawienia komfortu przebywania w nim może być wykorzystana dwustronna nakładka termoelastyczna. Jej wysokość to 6 cm. Świetnie dopasowuje się do ciała, a wkład z pianki termoelastycznej świetnie reaguje na ciepło ciała. Nakładka taka jest produktem antyalergicznym.

Do ochrony przed zabrudzeniami

Jeżeli materac jest dobrze dopasowany pod względem twardości do naszego ciała, warto zabezpieczyć go przed wodą, zabrudzeniami i drobnoustrojami. Sprawdzić w tej roli może się na przykład nakładka wodoodporna. Łatwo nakłada się ją na materac przy pomocy gumek do mocowania, znajdujących się w rogach. Wykonana jest z flaneli (strona górna) oraz powłoki polietylenowo-polipropylenowej (warstwa spodnia).

Jeśli preferujemy naturalne materiały, można zdecydować się na nakładkę na materac wykonaną z bawełny. Tego typu produkt doskonale wchłania wilgoć oraz równie dobrze chroni przed brudem. Równie łatwo się mocuje, przy pomocy gumek do mocowania, znajdujących się w rogach.

Znakomicie przed roztoczami i bakteriami chroni nakładka, która wykonana jest z mieszanki bawełny, poliestru i poliuretanu w proporcjach 40%, 40% i 20%. Dodatkowym plusem takiego produktu jest to, że bez problemów przepuszcza powietrze i jest wodoodporny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *