Sypialnia jak z bajki

Która z dzisiejszych kobiet nie marzy o posiadaniu sypialni w stylu romantycznym i lekkim? Zapewne wiele z pań jeszcze w czasach, gdy były małymi dziewczynkami marzyło o posiadaniu pięknej, jasnej sypialni w bieli, z romantycznym baldachimem tuż nad łóżkiem i jakimś eleganckim oświetleniem. Czemu zatem nie zrealizować swoich wielkich marzeń będąc dorosłym?

Meble i ich ustawienie

Najważniejszym meblem w każdej sypialni jest oczywiście wygodne łóżko. To jakich rozmiarów powinno ono być, zależne jest przede wszystkim od tego, jakie mamy wymagania my sami w tym właśnie względzie. Jeśli jesteśmy osobami samotnymi, z pewnością wystarczy nam pojedyncze łóżko. Obecnie w sklepach można znaleźć tak różnorodne typy, rodzaje, modele i kolory ram łóżkowych, że z całą pewnością każdy z nas znajdzie coś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Jeśli łóżko jest duże, przeważnie zajmuje ono większą część sypialni, choć oczywiście zależy to od wielkości naszej sypialni.

Jeśli nie posiadamy w swoim domu garderoby, w naszej sypialni powinno znaleźć się również miejsce na szafę oraz komodę, w której będzie można pomieścić naszą bieliznę. Wiele kobiet marzy również o posiadaniu małej i podręcznej toaletki z prawdziwego zdarzenia. Mnóstwo zestawów meblowych do sypialni, uwzględnia w swojej kolekcji również ten praktyczny element wystroju wnętrza sypialnego. Jeśli jednak nie mamy wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wszystko z powodzeniem można zrobić toaletkę z komodą. Wystarczy powiesić nad nią lustro, a w jednej lub dwóch szufladach umieścić kosmetyki. Obecnie wiele firm oferuje typowo kobiece meble, białe lub też z ozdobnymi wykończeniami. O ile nie do końca będą one odpowiednie do małżeńskiej sypialni, o tyle już w pokoju każdej nastolatki wyglądać będą wręcz przepięknie.

minimalistyczna- sypialnia

Dekoracje

Pomysłów na mniej lub bardziej oryginalne i dopasowane dekoracje w sypialni jest całe mnóstwo. Bywa ich w zasadzie zazwyczaj tyle ile osób zamierza dekorować to pomieszczenie. Warto jednak pamiętać, aby przede wszystkim nie przedobrzyć i nie przesadzić z ilością różnego rodzaju dodatków. Zbyt duża ich ilość sprawi, że poczujemy się nimi nawet nazbyt przytłoczeni. Najnowszych hitem są fototapety na ścianie. Ich ogromną zaletą jest fakt, że można je wykonać z własnego zdjęcia. Choć w sklepach z fototapetami są miliony wzorów, podzielonych na wiele kategorii także dość łatwo powinno się udać dobrać wzór zgodny z naszym gustem i planami dekoracji sypialni.

Jeśli zdecydujemy się na łóżko z ramą nad głową, możemy umieścić na nim światełka identyczne jak te choinkowe. W ten sposób pokój stanie się jeszcze bardziej romantyczny i lekki. Nad łóżkiem można także umieścić baldachim, który nada sypialni niemal królewskiego wyrazu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *