Właściwie urządzona sypialnia to dobry sen

Miło jest przebywać w estetycznie prezentujących się pomieszczeniach, które są dobrze urządzone, zgodnie z gustem i upodobaniami właściciela. Istotny jest na pewno odpowiedni kolor ścian i dodatków znajdujących się w tego rodzaju pomieszczeniach. Na rynku dostępnych jest wiele różnych odcieni farb, tak więc wszystko zależy od pomysłu i wyobraźni użytej przez nas samych.

Odpowiednie barwy i umeblowanie

Sypialnia jest bez wątpienia tym specyficznego rodzaju miejscem, które powinno sprzyjać naszemu odpoczynkowi i spokojowi. Barwy dominujące powinny wyciszać i uspokajać oraz oddziaływać kojąco na naszą psychikę. Takie działanie ma błękit w różnych jego odcieniach, optymistyczne odczucia daje również zieleń. Bardzo przyjemnymi kolorami są np. jasny żółty, ecru czy brzoskwinia. Są to kolory ciepłe, słoneczne, nadające przytulności pomieszczeniu, a właśnie o to chodzi by było miło i rodzinnie. Dobrze prezentuje się również uniwersalna w zasadzie biel. Można ją bez obaw połączyć z pastelowymi kolorami, które nieco ożywią pomieszczenie, w którym śpimy. W sypialni powinny przede wszystkim dominować kolory spokojne i delikatne.

Nie zapominajmy o zaciemnieniu sypialni. Nie jest to najtańsza inwestycja, ale na pewno warto ją przemyśleć. Są specjalne rolety dedykowane właśnie do zaciemniania sypialni. Dzięki temu rano będzie nas budził budzik a nie słońce. Dodatkowo dają one możliwość drzemki w ciągu dnia, w całkowicie przyciemnionym pomieszczeniu.

przestronna-sypialnia

Oprócz koloru w sypialni bardzo ważne jest również jej umeblowanie. Punktem centralnym jest naturalnie łóżko, które powinno być wygodne i estetyczne. Pożądanym surowcem w sypialni jest drewno, z którego wykonane są meble. Bardzo ładnie prezentuje się styl minimalistyczny, a w nim dużą rolę odgrywa surowe drewno.

Oprócz ładnego łóżka istotne jest by było wygodne. Tu na pierwszy plan wysuwa się oczywiście materac, który powinien zapewniać nam najwyższy komfort snu. Powinien być dobrany pod względem odpowiedniej twardości. Niektóre osoby wolą materace sprężynowe, inne z naturalnego kokosa, a jeszcze inne materace z gąbki lub bonelowe. Wybór danego rodzaju materacu zależy w bardzo dużej mierze od naszych typowo indywidualnych upodobań no i możliwości finansowych, ale któż by chciał oszczędzać na swoim zdrowiu.

Jakie kwiaty do sypialni?

Urządzając sypialnię warto wzbogacić ją również o piękne rośliny. Doskonale nadaje się do tego np. aloes drzewiasty, który skutecznie filtruje powietrze i ma właściwości lecznicze. Do takich roślin zaliczamy również: zygokaktusa czy też skrzydłokwiat. Pięknie prezentuje się storczyk, który oprócz walorów estetycznych, również produkuje tlen, który jest tak ważny podczas naszej nocnej regeneracji. Wiele osób lubi mieć w najbliższym otoczeniu kwiaty, czujemy się wtedy bliżej natury. Rośliny mają działanie kojące, uspakajają i wyciszają.

Raczej powinno się unikać montowania sprzętów elektronicznych w sypialni. Rzeczy takie jak telewizor czy komputer powinny być bezwzględnie w innym pomieszczeniu. Ma to duży wpływ na jakość naszego snu i sposób w jaki zasypiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *