Czy warto instalować system monitoringu prywatnym domu?

Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba się zastanowić czy to, co posiadamy w swoim mieszkaniu jest warte ochrony. Każdy z nas inaczej postrzega wartość różnych przedmiotów. Dla jednego cenne będą pamiątki z wyjazdów dla drugiego będą to kolekcje itp. Nie wszystkie nasze przedmioty będą jednak miały wartość dla włamywacza. Dlatego ważne jest podsumowanie majątku, który potencjalnie może być atrakcyjny dla złodzieja. W obecnych czasach coraz mniej ludzi przechowuje pieniądze w domu. Niewiele jest osób, które nie posiadają rachunku bankowego. Konto osobiste jest podstawą w dzisiejszych czasach. Wynika to głównie z wygody, gdyż większość transakcji przebiega bezgotówkowo, co wiąże się także z większym bezpieczeństwem środków pieniężnych. O wiele trudniej jest okraść konto bankowe niż portfel albo skarpetki w domu. Cenne przedmioty, które mogą być celem potencjalnego włamywacza to przede wszystkim biżuteria, sprzęt elektroniczny oraz samochody. Inne, bardziej specyficzne aczkolwiek również cenne przedmioty są zagrożone pod warunkiem, że ktoś wie o ich istnieniu i jest nastawiony na kradzież właśnie tych rzeczy. Złodzieje, którzy są nastawieni na kradzież konkretnych przedmiotów muszą najpierw rozeznać się gdzie dokonać napadu. Nierzadko od dłuższego czasu obserwują potencjalnego poszkodowanego, aby zebrać jak najwięcej informacji o jego majątku.

System monitorowania domu może odstraszyć potencjalnego złodzieja

Skoro już dojdziemy do wniosku, że ochrona naszego majątku jest potrzebna, warto zastanowić się, w jaki sposób to zrobić. Możemy zdecydować się na skorzystanie z usług firmy ochroniarskiej, ale będzie to się wiązać z niemałymi kosztami. Innym, lepszym rozwiązaniem może okazać się zainstalowanie w domu i jego otoczeniu systemu kamer, które będą rejestrować wszystkie wydarzenia, jakie będą się działy w domu i jego obrębie. Dla wielu mniej doświadczonych włamywaczy może to okazać się skutecznym odstraszaczem. Często też montaż samej atrapy kamery okazuje się dobrym rozwiązaniem.

kamera

Nagranie z monitoringu jest bardzo pomocne w schwytaniu złodzieja

Jeśli jednak okaże się, że na nasz dom przyczaił się bardziej doświadczony złodziej i zdecyduje się na kradzież mimo zainstalowanych kamer, jego złapanie dzięki nagraniom z monitoringu może być o wiele łatwiejsze. Jeśli dom bez kamer zostanie splądrowany, policja będzie próbowała odnaleźć przestępcę po odciskach palców i zeznaniach świadków. Takie działania mogą okazać się czasochłonne i mało efektywne. Jeśli dorzuci się do tego nagranie z monitoringu organy śledcze zyskują dodatkowe informacje o złodzieju. Jeśli nawet z filmu nie da się dokładnie odczytać twarzy włamywacza dostępne są informacje o jego wzroście, ubiorze, stylu chodzenia. To znacznie ułatwia śledztwo. Coraz więcej osób w trosce o swoje bezpieczeństwo decyduje się na instalację systemów monitoringu. Jest to osiągnięcie techniki na miarę dzisiejszych czasów, dlatego warto z niego skorzystać aby chronić swoje dobra.

Systemy monitoringu można nabyć w sklepie Elektromaniacy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *