Dylematy związane z wyborem ekspresu do kawy

Obecność na kuchennym wyposażeniu ekspresu do kawy niegdyś była prawdziwym prestiżem, ażeby nie powiedzieć – luksusem. Dziś ze względu na korzystniejszą sytuację ekonomiczną społeczeństwa, technologiczny rozwój oraz szersza ofertę rynkową na tytułowe urządzenie stać praktycznie każdego. Podstawowym kryterium wyboru pozostaje rzecz jasna cena. Jednak nie uwzględniając jej – warto skupić się na innych kryteriach, które walnie przyczynią się do idealnego smaku i aromatu wymarzonej kawy.

Wybór ekspresu

Punktem wyjścia względem wyboru tytułowego urządzenia pozostaje kluczowe pytanie – w jaki sposób zamierzamy przyrządzać kawę? I właśnie w tym miejscu spotykamy się z pierwszym dylematem, jakim pozostaje wybór wariantu kawowego ekspresu. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje owego urządzenia :

– ekspresy ciśnieniowe
– ekspresy ciśnieniowo-przelewowe
– ekspresy przelewowe

wzor

Urządzenia do parzenia kawy

Po podjęciu decyzji o interesującym nas wariancie przychodzi czas na porównanie parametrów technicznych określonego rodzaju urządzenia do kawy. Podstawowym parametrem w tej kwestii pozostaje konstrukcja ekspresu, która może składać się z elementów takich jak pojemnik na kawę, dzbanek, filtr oraz płyta grzewcza. Prosta budowa większości ekspresów sprawia, że ich obsługa także jest prosta, a w wielu przypadkach intuicyjna. Zwłaszcza jeśli chodzi o ekspresy ciśnieniowe w wersji podstawowej. Zaawansowane technologicznie warianty zostały wyposażone przez producentów w funkcje dodatkowe. Do tych najpopularniejszych należy zaliczyć wyświetlacz LCD, system kontrolowania pary wodnej, funkcję regulacji mocy, zautomatyzowany system dozowania wody oraz kawy, programator czasowy, a także system ESE. Oczywiście zakres dodatkowych funkcji ma również związek z ceną jaką przyjdzie nam zapłacić za ekspres do kawy. Te ze względu na rodzaj, markę, funkcję dodatkowe cechują się nade szeroką rozpiętością. Najtańsze dostępne są od kilkuset złotych, zaś te najdroższe potrafią sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Dobrej jakości ekspres do kawy z pewnością będzie stanowić znakomitą inwestycję, zwłaszcza jeśli jesteśmy pasjonatami magicznych właściwości czarnej substancji. Smaczna i aromatyczna kawa z pewnością zrobi również wrażenie na gościach, a mówiąc wprost – na ich podniebieniach. Oprócz ekspresów zwróć uwagę także na noktowizory cyfrowe.

Serwis poleca: https://marketing-internetowy24.pl/oferta/analityka-internetowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *