Jak wybrać odpowiednie posadzki?

Posadzka jest jedną spośród najistotniejszych części podłogi. Stanowi jej ostatnią, zewnętrzną powłokę. W domkach jednorodzinnych oraz mieszkaniach poza użytkowym, ma także styl ozdobny. Jednak posadzki przemysłowe muszą być odporne na wycieranie w rezultacie pracy maszyn oraz ludzi. Wracając do budownictwa mieszkaniowego, wstępują różne typy posadzek. Do dyspozycji są pomiędzy innymi możliwości spoinowe oraz bezspoinowe, mozaikowe oraz żywiczne. Każdy odnajdzie wersję dopasowaną do potrzeb.

Jakie właściwości winna mieć posadzka przemysłowa?

Przemysłowa posadzka (powszechnie w formie betonowej posadzki) stanowi niewątpliwą podstawę oraz filar każdej hali: przemysłowej, sprzedażowej lub produkcyjnej. Musi ona znosić wielotonowe obciążenia – trzymane w halach sprzęty stoją na regałach, jakie oddziałują olbrzymi wpływ na podłoże. Doskonała posadzka przemysłowa będzie wytrzymała na takie obciążenia oraz nie powstaną na niej uszkodzenia oraz odpryski. Aczkolwiek w halach sprzedażowych podłogi betonowe poza utrzymaniem regałów muszą znosić intensywne wykorzystywanie poprzez setki ludzi odwiedzających codziennie sklep.

Grubość posadzki przemysłowej

Grubość posadzek przemysłowych, np. posadzek poliuretanowych czy poliuretanowo-cementowych jest uzależniona wieloma elementami. Są to na przykład ilość niezbędnych do wykorzystania powłok, typ zastosowanego produktu nośnego, usytuowanie w obiekcie, standardowe oczekiwania rynkowe lub także sposób związania podkładu z podbudową. Tak zatem często stosowane posadzki pływające wyróżniają się grubością blisko 120 do 260 milimetrów, posadzki betonowe zabezpieczane nie niższą aniżeli 120 milimetrów.

Jak może wyglądać posadzka dekoracyjna?

Dekoracyjne posadzki Bydgoszcz zapewniają niezrobienie dużo możliwości kolorystycznych. Stosując rozmaite rodzaje wykończenia, można otrzymać posadzkę o jednolitej barwie czy wręcz odwrotnie, z dużymi śladami obróbki, przebarwieniami oraz smugami. Wykończenie może być zarówno matowe, jak również błyszczące. Ilość odcieni oraz kolorów jest duża. Należałoby też wiedzieć, iż dzięki nienasiąkliwej budowie podłoga dekoracyjna jest bardzo wytrzymała na wszystkie zanieczyszczenia oraz zabrudzenia. Co za tym idzie, jest szczególnie prosta w utrzymaniu czystości.

Żywica w posadzce?

Żywica to ważny składnik żywicznych posadzek do magazynu. Do zabezpieczenia posadzki wybierane są powszechnie typy epoksydowe, poliuretanowe i winyloestrowe tego produktu. Można je uzyskać w paru rodzajach kolorystycznych, natomiast większość spośród nich ma dodatkową, antypoślizgową fakturę. Masy żywiczne zazwyczaj mają grubość od 1 do 6 mm, natomiast można je nakładać na dużo sposobów: za pomocą pędzla, pacy czy przez wylanie na podłogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *