Czy oczyszczacze i filtry powietrza spełniają swoje zadanie?

W dzisiejszych czasach powietrze jest niesamowicie zanieczyszczane każdego dnia. Również w Polsce da się odczuć skutki powstawania smogu i zanieczyszczeń powietrza. Rozwiązaniem tego problemu są nie tylko poprawa jakości życia i zmiana jego trybu na bardziej przyjazny naturze ale również wszelkiego rodzaju oczyszczacze i filtry powietrza, których głównym zadaniem jest poprawa jakości powietrza we wnętrzu naszego mieszkania. Wiele osób zastanawia się, czy takie filtry faktycznie działają. Jeśli i ty należysz do grupy rozważającej zakup oczyszczacza powietrza, koniecznie przeczytaj nasz krótki artykuł.

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, których głównym zadaniem jest wciąganie zanieczyszczonego powietrza i wydmuchiwanie czystego i oczyszczonego. Oczyszczacze występują w wielu rozmiarach, chociaż najczęściej spotykanymi są te w niewielkich rozmiarach, które jednocześnie są kompaktowe i przenośne. Do oczyszczania powietrza oczyszczacze wykorzystują wszelkiego rodzaju filtry zalecane przez producenta. Dodatkowo oczyszczacze usuwają z powietrza pyły i kurze oraz zapobiegają rozwijaniu się alergenów, wirusów oraz roztoczy.

oczyszczacz

Decydując się na oczyszczacz koniecznie sprawdź kilka parametrów, ponieważ nieskontrolowanie ich może doprowadzić do sytuacji, w której finalnie skończysz z produktem, który zupełnie nie odpowiada Twoim wymaganiom lub nie działa tak, jak powinien. Najważniejsze jest to aby sprawdzić, jaki filtr wykorzystywany jest w danym produkcie. Specyfikacja techniczna oczyszczacza zawiera informacje na temat tego, w jak dużym stopniu procentowym dany filtr zatrzymuje zanieczyszczenia, na których usunięciu najbardziej nam zależy.

pilot

Jakie parametry są najważniejszy przy wyborze oczyszczacza?

Bardzo istotnym parametrem jest również wydajność i głośność pracy. Dzięki opisowi wydajności dowiemy się, jak dużo powietrza filtr jest w stanie przefiltrować na przestrzeni jednej godziny. Dzięki temu porównamy go również do innych oczyszczaczy i łatwo stwierdzimy, który jest najbardziej efektywny, eliminując pozostałe. Głośność pracy jest równie ważnym parametrem — istotne jest to, aby chodził jak najciszej i nie denerwował użytkownika. Najcichsze urządzenia pracują na poziomie 16 db, jednakże 35 db również jest bardzo komfortowe.

Współpraca: Elektromaniacy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *