Noktowizory

Noktowizor analogowy to urządzenie optyczne, które pozwala lepiej widzieć w ciemności. Przetwornik światła wzmacnia światło szczątkowe występujące w otoczeniu i przetwarza je na obraz widoczny dla człowieka.

Generacje noktowizorów

Wyróżnia się cztery generacje noktowizorów. Najtańszy i najbardziej popularny jest sprzęt należący do pierwszej generacji, wykorzystywany głównie przez żeglarzy, amatorów gier terenowych, a także miłośników nocnego obserwowania przyrody. Noktowizory należące do drugiej generacji przeznaczone są przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych i wykorzystywane przez służby mundurowe. Uzyskiwanie znakomitej jakości obrazu umożliwia zastosowanie płytki mikrokanalikowej pomiędzy fotokatodą, a tubą wzmacniającą. Urządzenia trzeciej generacji wyróżniają się większą jasnością oraz żywotnością od swych poprzedników. Jeśli chodzi o sprzęt czwartej generacji, znajduje się nadal w fazie testów, a prototypy są używane przez armię USA.

Co brak pod uwagę przy zakupie sprzętu?

Osoby, które szukają produktów wysokiej jakości, powinny odwiedzić sklep internetowy z noktowizorami Epasjonaci. Przed dokonaniem zakupu, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z najważniejszych jest zasięg oraz jakość uzyskiwanego obrazu. Jeśli chodzi o maksymalny zasięg, będzie on uzależniony od poziomu oświetlenia zewnętrznego, a także rodzaju zastosowanego obiektywu. Dobrej jakości sprzęt wyposażony jest w iluminator pozwalający widzieć w całkowitej ciemności na odległość 20-30 metrów. Osoby, którym zależy na większej odległości widzenia, powinny wybrać noktowizory wyposażone w obiektywy pozwalające uzyskać powiększenie od 1x do 8x. Porównując poszczególne produkty, warto zwrócić uwagę również na ich rozmiar oraz wagę. Obecnie dużą popularnością cieszą się niewielkie urządzenia, posiadające kompaktową i trwałą obudowę. Należy pamiętać, że noktowizor to urządzenie zasilane energią elektryczną. Nowoczesny sprzęt analogowy może pracować nieprzerwanie przez osiem godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *