Czym się kierować w wyborze hotelu?

Wybór hotelu jest kluczowy podczas planowania podróży. Powinniśmy wybrać dla nas nocleg o najlepszych warunkach tak, by cały pobyt można było mile wspominać. Aktualnie oferta noclegów jest bardzo bogata. Jest wiele kryteriów, którymi należy się kierować przy jej przeglądaniu.

Gwiazdki nie są najważniejsze

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy przy każdym hotelu, to ilość gwiazdek. Teoria mówi, że najgorsze hotele mają 1, a najlepsze 5. Zagłębiając się w znaczenie tych gwiazdek można łatwo się dowiedzieć, że hotel z nawet jedną gwiazdką wcale nie reprezentuje złych warunków noclegowych. Wręcz przeciwnie, jest on w stanie spełnić maksimum naszych potrzeb. Gdzie tkwi haczyk? Przyznawane gwiazdki hotelom wcale nie są ogólnym standardem, któremu podlegają ścisłe reguły wytyczone przez znawców i których hotelarze muszą się ściśle trzymać. Są to wytyczne ogólne i każdy hotel przyznaje je sobie orientacyjnie. Stąd te częste nieporozumienia, w stylu: „w internecie hotele trzygwiazdkowe mają zapewnione (wpisz ulubione), u was tego nie ma, a też macie trzy gwiazdki!”. Także, aby uniknąć niemiłych doświadczeń- nie zawsze ilość gwiazdek gwarantuje dobrą jakość usługi. To pierwsze, co powinno zostać zakodowane. Należy indywidualnie sprawdzić, czy wybrane przez nas miejsce noclegowe jest w stanie usatysfakcjonować nasze potrzeby.

Dobrze żeby było gdzie zaparkować

Miejsce parkingowe, niby takie logiczne, a często jest ciężko je znaleźć. Jeśli wybieramy się w podróż własnym samochodem, zapytajmy się obsługi hotelowej, czy posiadają wyznaczone miejsca parkingowe dla ich gości. Jest to wymóg dotyczący wszystkich noclegowni zaliczających się do kategorii „hotele”. W przypadku hosteli, czy schronisk młodzieżowych jest normalnym, że nie posiadają one specjalnie przygotowanego terenu na parking. Warto pamiętać o tym warunku, gdyż można się zdziwić dojeżdżając na miejsce, gdzie nie ma gdzie zostawić samochodu w bezpiecznym miejscu, a bagażnik jest wypchany walizkami, mówi przedstawiciel https://www.wszystko-do-hotelu.pl/.

widok

Usytuowanie

Lokalizacja hotelu jest zależna od naszych potrzeb i celów podróży. Warto jest się zameldować w obiekcie znajdującym się w dogodnym dla nas otoczeniu. Może być różnie, niektórych interesuje nocleg 300 metrów od starego rynku dużego miasta, a inni wolą obrzeża/wioski. Innych interesuje teren dobrze skomunikowany, blisko dworca itp. Zanim dokonamy rezerwacji dowiedzmy się, gdzie znajduje się wybrany przez nas hotel i czy to miejsce pasuje do celów naszej podróży.

A co z pokojem?

Gdy już ustalimy lokalizację, warto prześwietlić hotel i pokój, którym jesteśmy zainteresowani. Nie zawsze warto ufać zdjęciom. Jeśli nie ma rzetelnego opisu pokojów (metraż, wyposażenie, gwarantowane usługi) warto wysłać takie zapytanie recepcjoniście. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemności spania w pokoju o wielkości łóżka małżeńskiego, gdzie nie ma gdzie powiesić płaszcza, a miejsce na lampkę nocną jest puste. Niestety, takie pokoje istnieją.

Najlepszym źródłem informacji o hotelach są ich goście. Żadna reklama nie powie nam więcej niż osoba, która ma doświadczenie z wybranym przez nas miejscem. Dlatego to nie wstyd zapytać wprost o interesujące nas kwestie.

Na koniec mała podpowiedź- jeśli recepcjonista, lub manager hotelu unika odpowiedzi na nasze pytania- my uniknijmy nocowania tam. Inaczej możemy się bardzo rozczarować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *