Lista hotelowych stanowisk

Zapraszamy na drugą część listy hotelowych stanowisk wespół z ich krótkimi opisami.

Szef kuchni

W skrócie można rzec, że rola szefa kuchni jest oczywista – jego zadaniem jest tworzenie oraz przygotowywanie dań stanowiących hotelowe menu. Jednak specyfika funkcjonowania hotelowej restauracji różni się nieco od tych klasycznych – niezależnych. Profesjonalny kucharz hotelowy jest nie tylko doskonałym rzemieślnikiem, ale także kulinarnym artystą, który posiada rozległą wiedzę i umiejętności dotyczące różnych – często egzotycznych sztuk kulinarnych świata. Menu w restauracji hotelowej musi być uniwersalne ze względu na zróżnicowanie kulturowe przybyłych gości, dlatego zadanie hotelowego szefa kuchni jest znacznie trudniejsze.

Manager hotelu

Złośliwi twierdzą, że manager hotelu jest w praktyce szarą eminencją względem hotelowego dyrektora, który skupia się na funkcjach reprezentacyjnych. Trudno się z tą opinią nie zgodzić, ponieważ głównym obowiązkiem managera jest zarządzanie pracą całej placówki. Zajmuje się on nie tylko planowaniem strategii rozwoju obiektu, ale także realizuje cele sprzedażowe i marketingowe koordynując procesy rekrutacyjne na poszczególnych stanowiskach. W niektórych przypadkach do zadań managera należy również witanie oraz żegnanie hotelowych gości.

bedroom

Pokojówka

Pokojówka zatrudniona w hotelu jest odpowiedzialna przede wszystkim za utrzymanie pokojów hotelowych w nienagannej czystości oraz
doskonałej kondycji. Do jej codziennych obowiązków należy sprzątanie pokojów pod nieobecność gości, a także dbanie o obecność czystych ręczników, pościeli oraz innych – niezbędnych elementów wyposażenia pokoju hotelowego.

Recepcjonista

Ten fach jest przykładem stanowiska nader elastycznego, bowiem w zależności od polityki hotelu zakres obowiązków oraz sposób funkcjonowania jest zróżnicowany. Główną funkcją recepcjonisty jest funkcja informacyjna, czyli obsługa telefonów, korespondencji oraz ksiąg rachunkowych. Współczesny wariant profesjonalnego recepcjonisty w dużej mierze opiera się również o świadczenie i sprzedaż usług kluczowych oraz dodatkowych, a zatem wiedza marketingowa jest w tym przypadku wskazana. Do zadań recepcjonistów należą ponadto obowiązki biurowe takie jak obsługa poczty, kserowanie i drukowanie.

bar

Pilot wycieczek

Do obowiązków pilota wycieczek należy organizowanie i reprezentowanie hotelu zlokalizowanego w danym obszarze turystycznym. Piloci wycieczek zatrudniani w hotelach nierzadko współpracują także z miejscowymi biurami podróży. Pilot poza przekazywaniem wiedzy wycieczkom odpowiada za ich bezpieczne dotarcie do celu i zagwarantowanie określonych wcześniej atrakcji turystycznych. Tworzy ponadto programy wycieczek. Do pełnienia tego rodzaju obowiązków niezbędna jest znajomość przynajmniej dwóch języków obcych.
Przy współpracy z www.wszystko-do-hotelu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *