O czym warto pamiętać prowadząc hotel?

Prowadzenie hotelu wymaga szeregu umiejętności i kompetencji. Jakość zarządzania przekłada się na wyniki finansowe firmy, atmosferę w pracy, a przede wszystkim zadowolenie gości. Niektórzy z nich opuszczają hotel i chętnie wracają przy najbliższej okazji, inni omijają obiekt szerokim łukiem i głośno mówią o swoim rozczarowaniu. Na czym polega tajemnica prowadzenia pensjonatów i innych miejsc tego typu? O czym powinien pamiętać każdy menadżer hotelarstwa?

Siła tkwi w szczegółach

Nie ma się, co oszukiwać, że zarządzanie wielkimi, ale też mniejszymi obiektami hotelowymi to przede wszystkim podstawowe obowiązki (płacenie rachunków, zamawianie wyposażenia, negocjacje z kontrahentami), których nie dostrzegają goście, ale również detale, których świadomi są przybywający. Szczegóły mają moc. (https://www.wszystko-do-hotelu.pl/kosmetyki-hotelowe.html) Nawet jeśli hotel dysponuje przestronnymi pomieszczeniami, ale w rogach odkładają się warstwy kurzu, to nikt nie zwróci uwagi na piękne wnętrza, a w pamięci pozostanie wyłącznie niechlujność. Odwrotnie, kiedy czysty i schludny pokój ozdobią świeże kwiaty, wprowadzi to wspaniały nastrój, a każdy, kto się tam pojawi poczuje się jak w domu. Ważne jednak, aby pamiętać, że najważniejsze są priorytety, czyli na początku większe inwestycje, a następnie dopiero siła detali. Z czasem przyjdzie pora na kosmetyki hotelowe, czajnik czy filiżanki.

Wyróżniaj się

Menadżer hotelu odpowiada nie tylko za zarządzanie. To również marketingowiec, psycholog oraz planista. Marka musi się czymś wyróżniać, a dobry menadżer znajdzie taką usługę lub ofertę, która spełni takie zadanie. Czasami będzie to nowoczesny lub lokalny wystrój, dogodna lokalizacja albo niestandardowa oferta. Niektóre hotele wykorzystują taką możliwość, tworząc browary restauracyjne, gdzie można degustować piwo rzemieślnicze. W niektórych miejscach można poznać uroki wiejskiego życia labo odbyć kurs rękodzielniczy. Z kolei siłą pozostałych miejsc może być atrakcyjne położenie tuż w centrum miasta albo wręcz przeciwnie- na łonie natury, z dala od wielkomiejskiego tłumu.

Przy współpracy: Wszystko do hotelu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *