Proekologiczne hotele — czym są i co je charakteryzuje?

W ostatnich latach ekologia podbija wiele płaszczyzn przemysłowych, a wszystko to z powodu wysoce zauważalnych zmian klimatycznych, jakie zachodzą dookoła nas. Obecnie zmiana klimatu dotyczy każdego, a wiele osób walczy o to, aby przywrócić naturalny stan rzeczy, poprzez wprowadzanie niewielkich zmian w funkcjonowaniu zarówno swoich gospodarstw domowych, jak i firm. Również branża usługowo-hotelarska postanowiła przyczynić się do pozytywnej zmiany w środowisku. Nowoczesne problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań, dlatego powstały inicjatywy proekologicznych hoteli.

Co to znaczy hotel proekologiczny?

Warto zastanowić się nad tym, czym tak naprawdę jest proekologiczny hotel oraz jaka jest różnica między nim, a zwykłym hotelem lub pensjonatem. Hotel proekologiczny, czyli ekologiczny hotel to miejsce, w którym można wypocząć w nowoczesny sposób, zupełnie nieszkodliwy dla środowiska oraz usługa, w której wykorzystuje się nowoczesne technologie ułatwiające zachowanie czystości tak ważnego dla nas środowiska. Poza standardowymi rozwiązaniami, jakimi są najprostsze żarówki energooszczędne, można spotkać również inne ekologiczne podejścia, jak choćby inteligentna klimatyzacja operująca temperaturą wewnątrz pomieszczeń, energia słoneczna pozyskiwana z paneli, perlatory na kranach lub meble oraz wyposażenie wykonane z odnawialnych materiałów. https://www.wszystko-do-hotelu.pl/kosmetyki-hotelowe.html

hotel

Hotele i pensjonaty przyjazne środowisku mogą poszczycić się również jedną bardzo wielką zaletą — przepyszną proekologiczną kuchnią, przyrządzaną z ekologicznej i zdrowej żywności. Żywność ta pozyskiwana jest z upraw szanujących i respektujących prawa ludzkie, dbająca o dobro i szczęście zwierząt oraz wykonujących swoje zadanie stricte bez okrucieństwa. Bardzo często dostawcy i producenci żywności są lokalni, co sprawia, że ekologiczne hotele i pensjonaty pozytywnie wpływają na gospodarkę lokalną. W wielu proekologicznych obiektach istnieje również możliwość skorzystania z przeróżnych wariacji kuchni wegetariańskiej oraz wegańskiej.

Eko eko eko…

Ekologiczne kosmetyki oraz produkty typu zero waist to również domena proekologicznych hoteli i pensjonatów. Kto z nas nie lubi korzystać z hotelowych mydełek, szamponików i past do zębów? Obiekty proekologiczne dokładają wszelkich starań, aby receptura tych produktów była wegańska i tworzona na zasadach cruelty free, czyli wolnych od okrucieństwa. Dodatkowo opakowania takich produktów wykonane są z biodegradowalnych materiałów, które z łatwością można posegregować zaraz po zakończeniu użytkowania.

włosy

Wszędzie ekologia

Ekologia w hotelach widoczna jest na różnych płaszczyznach. Dbanie o środowisko można odnaleźć zarówno w pokojach, jak i samej budowie oraz funkcjonowaniu hotelu lub pensjonatu. Panele słoneczne, kabiny zamiast wanien, spłuczki o mniejszej pojemności czy dokładna segregacja śmieci to tylko jedne z licznych działań, jakie podejmują proekologiczne hotele w kierunku ochrony środowiska. Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań to nie tylko świetne rozwiązanie dla czystszego i bardziej zdrowego środowiska ale również oszczędności rzędu miliona złotych rocznie. Warto więc przemyśleć taką decyzję, przyjrzeć się procesom w naszym hotelu i zastanowić się, na jakim obszarze można wprowadzić zmiany. https://www.wszystko-do-hotelu.pl/

Sprawdź także: https://organicseries.pl/ i https://www.beautyspaexpert.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *