Ciekawe aranżacje okien – propozycje

Okna w naszym mieszkaniu, bądź domu spełniają dwie podstawowe funkcje – praktyczną, czyli zapewniają dopływ światła naturalnego bez którego nasze funkcjonowanie nie jest możliwe oraz estetyczną – odpowiednie ich zaaranżowanie może całkowicie odmienić dane wnętrze. W dzisiejszym artykule skupimy się przede wszystkim na funkcjach estetycznych podpowiadając w jaki sposób można ciekawe i stylowo zaaranżować okna. Zapraszamy do lektury!

Propozycja 1 – Plisy

Żaluzje plisowane zwane potocznie plisami zyskują coraz szersze grono miłośników. Ich szczególną zaletą jest uniwersalność – żaluzje plisowane mogą zakrywać dowolną część okna. Dzieje się tak ze względu na mechanizm, który polega na przesuwaniu rynien żaluzji wzdłuż listwy przyszybowej. Dzięki owemu mechanizmowi plisy mogą stanowić tzw. zazdrostkę w przypadku okien kuchennych. Kolejną zaletą stosowania plis jest brak mechanizmu łańcuszkowego – działanie plis opiera się na zastosowaniu prostych rynien dzięki czemu możemy w sposób błyskawiczny i łatwy otwierać okienne skrzydła. Plisy są doskonałym wyborem dla fanów kolorowych wnętrz, bowiem propozycje współczesnych marek opiewają w setki, a nawet tysiące barw w przeróżnych odcieniach oraz motywach.

Propozycja 2 – Firany

Choć firany większości osób kojarzą się z minioną epoką, to trend na ich stosowanie staje się coraz powszechniejszy. Druga młodość i swoiste odrodzenie firan ma związek przede wszystkim z funkcjami praktycznymi. Firany pozwalają ograniczać dostęp słońca, a ich splot, rodzaj tkaniny oraz wymiary wpływają na optykę danego pomieszczenia. Współczesne propozycje nie są kiczowate, tak jak te znane z epoki socjalizmu. Ponadto w przypadku wielu producentów możemy zaprojektować firanki od podstaw ciesząc się ich niepowtarzalnością i urokiem. Bogatą ofertę dodatków znaleźć można na stronie dekorolka.pl.cushion

Propozycja 3 – Rolety

Rolety to forma aranżacji, która przetrwała próbę czasu. Żaden trend, ani chwilowa moda nie zaburzyła stosowanie klasycznych rolet łańcuchowych. Nic w tym dziwnego, bowiem rolety tego rodzaju posiadają wiele zalet. Poza prostotą i niską ceną do wyboru mamy obszerną paletę barw – zarówno klasycznych, jak i pochodnych z motywami dodatkowymi włącznie. Prosty mechanizm łańcuszkowy jest niezawodny, zaś same rolety nie rzucają się w oczy nie zaburzającym tym samym estetyki danego pomieszczenia.
off

Propozycja 4 – Zasłony

Zasłony to idealne rozwiązanie dla salonów wyposażonych w okno balkonowe, bądź szklaną ścianę oraz dla sypialni. Współczesne rozwiązania dekoracyjne w przypadku zasłon cechują się przede wszystkim funkcjami estetycznymi, dlatego do wyboru mamy całą masę przeróżnych tkanin w rozmaitej strukturze, gramaturze i estetyce. Dużą rolę odgrywają w kwestii zasłon także ich formy – wyróżniamy dwie podstawowe – zasłony klasyczne oraz rzymskie. W ostatnich latach coraz częściej stosowane są również zasłony przyciemniające, które pełnią funkcję praktyczną zwłaszcza w sezonie letnim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *